Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/nanopad/domains/verslus.lt/public_html/_tvs_system_core_/classes/mysql.php on line 16

Strict Standards: Non-static method TreeCatalog::shutdownscript() should not be called statically in /home/nanopad/domains/verslus.lt/public_html/_tvs_system_core_/index.php on line 21
Atsiliepimai iš R. Bransono knygos vakaro - Mes Verslūs! O tu verslus? Jaunimo verslo klubas 

Naujienos

2008 12 23

Atsiliepimai iš R. Bransono knygos vakaro

 

2008 m. lapkričio 17 dieną, kai Lietuvoje pasirodė pirmosios žiemos užuomazgos, būrelis Jaunimo verslo klubo narių ir kandidatų susiėjo į jaukią prancūziškų blynų kavinukę "Crepes & Coffee". Susitikimo tikslas - aptarti skaitytą kūrinį verslo tematika. Kontingentas platus - nuo gimnazisto iki įmonės vadovo. Tačiau visus vienija bendras tikslas - verslumas.

Šį sykį perskaitėme britų verslininko R. Bransono (Richard Branson) knygą „Nekaltybės praradimas" („Losing My Virginty"). Tai žmogus, kuris nesilaikydamas versle esančių standartų ir laužydamas taisykles sukūrė mega korporaciją - Virgin. Ją sudaro 36 kompanijos (su padaliniais ir atstovybėmis - virš 200), veikiančios tiek paprastose, tiek unikaliose verslo sferose: avialinijos, traukiniai, atostogų ir pramogų organizavimas, limuzinų nuoma, muzikos festivalių organizavimas, kompiuterinių žaidimų kūrimas, SPA centrai, knygų leidyba, muzikos siuntimasis iš interneto, muzikos prekių parduotuvės, skrydžiai į kosmosą, motociklų taksi bei daugelis kitų.

Kiekvienas iš susirinkusių papasakojo sau labiausiai patikusias knygos vietas. Greitai priėjome išvadą, kad R. Bransonas mėgaujasi gyvenimu, darydamas verslą ne dėl pinigų, o dėl gerų idėjų įgyvendinimo. Kaip teigia informacijos vadybininku AB "Lietuvos energija" dirbantis Darius, Richardas Bransonas savo veiklą pradėjo tokiu principu: nėra būtina užsibrėžti kažkokio rimto didelio tikslo, tiesiog norint kažko pasiekti reikia veikti įdedant bent kažkiek pastangų ir savaime viskas išsirutulios į tikslingą vieningą veiklą - verslą.

Richardo vaikystė buvo išskirtinė. Jis užaugo šeimoje, kurios nariai vienas už kitą būtų galėję net užmušti. Ypač tai įstrigo verslo psichologei Justei: patiko aprašymas iš vaikystės, kaip jį auklėjo suaugusieji. Pvz. kaip važiuojant iš kelionės likus keliems km iki namų Richardą paleisdavo eiti pėsčią ir pačiam surasti kelią namo. Taip jis mokėsi savarankiškumo. Galbūt tai padėjo jam ir ateityje.

„Virgin" sielos jaunystėje versle jam buvo sunku, na kaip ir kiekvienam pradedančiajam verslininkui. Tačiau dėl savo nerūpestingumo, taip pat dėl sunkios finansinės situacijos jo muzikos plokštelių parduotuvėje, Richardas rado neteisėtų būdų užsidirbti. Tai nuvedė netgi iki trumpos viešnagės kalėjime, trumpos, tačiau jį paveikusios visam gyvenimui. Įdomu tai, kad vienas iš jo veiklą varančių veiksnių buvo baimė būti įkalintam. Nors iki tol pinigai jam nebuvo svarbūs, vardan laisvės jis pradėjo uždirbti pinigus, nors anksčiau jį "vežė" tik pats procesas, kuriuo užsiimdavo net ir tuomet, kai patirdavo nesėkmių.

R. Bransonas niekada nepamiršdavo savo pomėgio ekstremaliems dalykams. Tam jis skyrė daug laiko, nepaisydamas to, kiek pinigų yra jo banko sąskaitoje. Knyga prasideda prologu, kur Richardas būdamas jau turtingu verslininku smulkiai aprašo, kaip skrenda oro balionu su komanda ir kaip siekdamas išgyventi priima sprendimus ir atlieka tam tikrus veiksmus. Nebijantis rizikuoti ir mokantis pasielgti lemtingu momentu -savybės jam padedančios ir versle, ir laisvalaikiu.

Andrius, interneto reklamos agentūros vadovas, verslo konsultantas „ Nekaltybės praradimą" įvertino kaip puikią knygą apie verslą, atkaklumą, svajonės siekimą ir patį gyvenimą. Pasisėmė daug gerų emocijų ir minčių ją skaitydamas. Jam pritaria ir IT specialistas Tomas. Jis tikrai nesigaili skaitęs knygos. Knyga gera. Kaip autorius rašė, tarp eilučių galima daug visokio gėrio pamatyti, o jei ir nematysi, tai tiesiog bus įdomus nuotykių romanas.

Vaikų sporto klubo instruktorė Rūta susidarė apie knygą labai domią, tačiau prieštaringą nuomonę.

Pasak jos, tai gana pagyrūniška knyga apie voratinklį daugybės „Virgin" kompanijų ir kompanijėlių. Šiek tiek autoriaus asmeniškumų ir minčių apie seksą aprašymų, paskanino skaitymą. Konkretaus nieko neišmoksi.. Nebent rašyti visas idėjas ir naudingas pažintis į sąsiuvinuką, ir laiku perskaityti iš naujo. Tas laikas gali būti tinkamas TAI idėjai. Darant verslą svarbiausia jausti TAI, daryti TAI „etiškai", neatmestinai, nuolat tikslinantis ar ko nors nepraleidi. Rūta vienintelė nepataria skaityti šio kūrinio.

Martynui, „amžinam studentui", ši istorija labai patiko. Pats bandau vadovautis keliomis jo mintimis. Knygą verta perskaityti iki galo!

Martynas, kaip ir Darius, pabrėžė, jog knygos aptarimo vakaras buvo puikus! Aptarimai buvo kurį laiką nutrūkę, dėl to norėtųsi, kad JVK šiek tiek greičiau skaitytų knygas. Kaip bebūtų, ne visi perskaito knygas iki galo, todėl aptarimo vakarai yra ypač laukiami tų, kurie neskaitydami nori suprasti knygos esmę ir, žinoma, gerai praleisti laiką šaunių žmonių kompanijoje.Taigi, chebra, aktyviai skaitome, aptarinėjame, švenčiame!

Džiugas                                                                         

Komentarai

Maryanne
2013 09 30, 08:47

AubreyMicah LongYay!!! My very own sister has a blog! lolKinsey's blog is great and I love rieadng yours too Tai. Y'all are both really great writers/bloggers!

Elton
2013 09 29, 00:13

I myself never rlealy got my feet wet with ebay. I've bought items on ebay but never rlealy tried being a seller, I guess its because I have no idea where to start rlealy. But creating an income off of ebay definitely interests me, and Tai, you saying creating a massive income on ebay is easy just makes me more interested. I need to educate myself on how to become a seller and where to start the business. http://cesgdpy.com [url=http://ffuxtuahh.com]ffuxtuahh[/url] [link=http://sgftpppani.com]sgftpppani[/link]

Adrienn
2013 09 28, 20:05

You try so hard don't you? It looks Wonderfully Cool! Watch out for your back Dude. God knows you've had enough Back Pain for one liiemfte! ::hands you some Excedrin Extra Strength:: So when we gonna see Wicked? I went to a Wedding last weekend in New York and ended up hitting the City and got to see Avenue Q cause Wicked was sold out and I didn't plan my visit very well. It Sucks to be me! Lol, I LOVED IT though! Wicked is coming next year to Durham at the DPAC around my Birthday but I still wanna see it in New York with ya. I love that place. It feels like home to me. It really does And I'm planning a visit to GA in the fall, gonna drop my Mom off at my Aunts and would love to see you and James if we could. Movie, Dinner or whatever you guys do in Hotlanta. I'm just tired of working all the damn time so I'm gonna Live a little before I die I hope. Also I hope to hit Vegas and see as many Cirque Du Soleil shows as I can Alright I feel like I've talked too much so I'll end with I hope you have a blast in your pool, Buddy.

Johnelle
2013 09 27, 16:47

You have the monopoly on useful inmtnfaoion-arer't monopolies illegal? ;)

vluxemuwux
2012 05 04, 17:58

9xNWct jqfrmcoxutbb

Jalika
2012 05 04, 09:11

nesu susipazines su visa isriotja sito projekto, bet visgi drisiu paklausti: Ar skaitliuku dureles turejo buti pakeistos abiejuose namuose visuose aukstuose? Jeigu taip, bent vienas aukstas 4tame name liko be dureliu

Parašykite komentarą

Jūsų vardas *
Komentaras *
Apsaugos kodas

Apklausa

Kiek tau metų?

Renginių kalendorius

P A T K P Š S
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Strict Standards: Non-static method TreeCatalog::shutdownscript() should not be called statically in Unknown on line 0

Strict Standards: Non-static method TreeCatalog::shutdownscript() should not be called statically in Unknown on line 0