Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/nanopad/domains/verslus.lt/public_html/_tvs_system_core_/classes/mysql.php on line 16

Strict Standards: Non-static method TreeCatalog::shutdownscript() should not be called statically in /home/nanopad/domains/verslus.lt/public_html/_tvs_system_core_/index.php on line 21
Stokholme vyko Šiaurės ir Baltijos šalių jaunimo forumas tema "Jaunimo nedarbas" - Mes Verslūs! O tu verslus? Jaunimo verslo klubas 

Naujienos

2013 05 05

Stokholme vyko Šiaurės ir Baltijos šalių jaunimo forumas tema "Jaunimo nedarbas"

Balandžio 25-26 dienomis Stokholme vyko Šiaurės ir Baltijos šalių jaunimo forumas, į kurį aptarti jaunimo nedarbo problemų susirinko virš šimto Švedijos, Suomijos, Danijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos atstovų. Aštuoniolika lietuvių, atstovavo įvairioms politinėms, studentų ir kitoms Lietuvos organizacijoms, tarp kurių buvo ir "Jaunimo verslo klubas" atstovų. Rezoliucijoje, parengtoje forumo metu, pagrindinis dėmesys buvo skirtas pokyčiams, kurių reikia švietimo sistemoje, glaudesniam verslo ir švietimo įstaigų bendradarbiavimui bei jaunų žmonių mąstymui.
 
Renginyje dalyvavo Lietuvos Europos Parlamento narė Justina Vitkauskaitė Bernard (ALDE) ir Švedijos europarlamentarai Mikael Gustafsson (GUE/NGL) ir Marita Ulvskog (S&D), Švedijos darbo rinkos reikalų ministrė Hillevi Engström bei Švedijos darbo rinkos tarnybos atstovai.

Po šalių nedarbo statistikos apžvalgų ir diskusijos su europarlamentarais J. Vitkauskaite ir M. Gustafsson, dalyviai pasidalino į darbo grupes, kurios svarstė keturias temas:

1. Kas atsakingas už jaunimo nedarbo mažinimą ir kaip tai gali būti padaryta?
2. Tarptautinis solidarumas krizės laikotarpiu - tik ekonominė būtinybė ar daugiau?
3. Tikroje ES Chartijos reikšmė: švietimo ir profesijos pasirinkimo teisės yra įrašytos į chartiją. Ką jos reiškia europiečiams ypatingai ekonominės krizės metu?
4. Ką aš galiu padaryti dėl Europos - ką Europą gali padaryti dėl manęs?

Visų darbo grupių rezultatai ir pasiūlymai buvo pristatyti forumo metu ir jų pagrindu parengta rezoliucija, kuri bus išsiųsta visiems europarlamentarams ir šalių politikams.

Tarp opiausių nedarbą sąlygojančių problemų jaunimas mato švietimo sistemą ir jos neatitikimą darbo rinkos poreikiams; ryšio tarp verslo ir švietimo įstaigų trūkumą, dėl kurio universitetų abiturientai neturi praktinių įgūdžių; ribotas galimybes pasirinkti praktiką ar laikiną darbą mokymosi ir studijų laiku; solidarumo tarp šalių ir žmonių trūkumą; žinių apie įvairius ES lygio instrumentus ir programas trūkumą bei dažną jaunų žmonių nenorą pradėti kilti karjeros laiptais nuo žemiausios pakopos bei pasyvumą darbo rinkoje.
Forumo išvados buvo persiųstos visų dalyvavusių šalių Europos Parlamento nariams ir vietos politikams.

 

Prezentacijos ir forumo išvados:

1. Šiaurės ir Baltijos šalių jaunimo forumo išvados (anglų k.)
2. Lietuvos nedarbo padėties apžvalga
3. Latvijos nedarbo padėties apžvalga
4. Estijos jaunimo nedarbo prezentacija
5. Suomijos nedarbo mažinimo pasiūlymai
6. Švedijos jaunimo nedarbo analizė
7. Švedijos darbo ministrės prezentacija "Jaunimo užimtumo politika Švedijoje"

 

Parašykite komentarą

Jūsų vardas *
Komentaras *
Apsaugos kodas

Apklausa

Kiek tau metų?

Renginių kalendorius

P A T K P Š S
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Strict Standards: Non-static method TreeCatalog::shutdownscript() should not be called statically in Unknown on line 0

Strict Standards: Non-static method TreeCatalog::shutdownscript() should not be called statically in Unknown on line 0